Main menu

Uważaj na to, co do siebie mówisz – może okazać się, że słuchasz

O mnie

O SOBIE

Psychologią zajmuję się z pasji i z powołania. W każdej wolnej chwili zastanawiam się nad nowymi metodami i różnymi sposobami, by pomóc moim pacjentom wprowadzić zmiany. Często metody te stosuję również na sobie – dbam o własną higienę psychiczną i w trudniejszych chwilach wspomagam się znanymi technikami. Moją główną zasadą jest to, by być wobec siebie uczciwą.

Inni mówią o mnie, że jestem konkretna w działaniu, a pomoc, jaką się dzielę, nastawiona jest na rozwiązanie. Dążę do celu – czyli pokazania Ci, jak radzić sobie z problemem – z zaangażowaniem i starannością, zachowując przy tym delikatność i stosowną dyskrecję. Najbliższe mi osoby cenią mnie za pogodę ducha, serdeczność i miłe usposobienie. Tak podchodzę również do osób, z którymi pracuję. Nie oceniam – skupiam się na nazwaniu problemu i dążeniu do zmiany.

psycholog gdańsk terapia gdańsk

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, na specjalizacji z psychologii klinicznej. W trakcie studiów odbywałam również praktyki zawodowe, między innymi w szpitalu psychiatrycznym im. prof. Bilikiewicza w Gdańsku, w środowiskowym domu samopomocy w Gdańsku oraz w hospicjum im. ks. Dutkiewicza.

Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej i sądowej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

Stale uczestniczę w szkoleniach specjalistycznych, by pozostawać na bieżąco z nowościami w mojej dziedzinie i podnosić kompetencje.

PRAKTYKA

W pracy psychologa stosuję podejście poznawczo-behawioralne. Oznacza to, że rozkładam problemy na mniejsze składniki, czyli na myśli, emocje, zachowania i reakcje fizjologiczne. Każdy z powyższych elementów ma wpływ na pozostałe. Nasze myśli na temat danego problemu wpływają na to jak się czujemy. Mogą także zmienić nasze zachowania. Uczę klienta jak samodzielnie radzić sobie z problemami. Skupiam się na trudnościach występujących tu i teraz.

Pracuję w duchu dialogu motywującego, tzn. metodzie opartej na zrozumieniu motywacji klienta, wydobyciu jej na powierzchnię przez niego samego. Zrozumieniu postępowania swojego oraz innych osób oraz dążenia do zmiany tego co rzeczywiście klient chce zmienić i na co jest gotowy.

Na swojej drodze zajmowałam się między innymi reatrybucją psychiczną u ofiar przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej, podejmowaniem i utrzymywaniem abstynencji przez uzależnionych pacjentów oraz usamodzielnianiem i zmianami postrzegania rzeczywistości przez osoby z zaburzeniami psychicznymi. Poprzez konsultacje wychowawcze zmieniałam agresywne zachowania dzieci oraz prowadziłam zajęcia integracyjne dla najmłodszych i ich rodziców. Posiadam również duże doświadczenie w warsztatach dla rodziców, które szkolą między innymi w tym, jak rozmawiać z dziećmi o seksualności.

Dowiedz się więcej o propozycji terapii w Gdańsku.
Dobry psycholog pomoże Ci zrozumieć Twoje problemy.